DENİZ ÇEVRESEL FARKINDALIK EĞİTİMİ

Deniz Çevresel Farkındalık Eğitimi (Marine Environmental Awareness IMO MODEL COURSE 1.38)

Çeşitli denizcilik şirketlerin sürdürülebilirlik ve ISO 14001 sertifikasını müşterinin isteğine göre şirket politikasının ayrılmaz bir parçası olarak dahil ettikleri görülmektedir. Birçok düzenleme, teknik ve operasyon prosedürleri deniz taşımacılığının deniz çevresine etkilerini en aza indirgemek üzere tasarlanmıştır. Deniz çalışanının yeterliliğinin güçlendirilmesi ile bu önlemlerin etkinliğini tamamlar ve güçlendirir. Bu kapsamda  "İnsan unsurunun" öneminin bilincinde olan Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO), STCW (2010 Manila) gereksinimlerine göre  gemi adamlarının "kirliliğin önlenmesi" konusu eğitimde önemli hale gelmiştir. 
Bazı bayrak devletlerince özellikle zabitlerden  Deniz Çevresel Farkındalık Eğitimi (Marine Environmental Awareness IMO MODEL COURSE 1.38) konusunda sertifika istenmektedir,  bu doğrultuda bazı firma/gemiadamları tarafından eğitim talebi bulunulmaktadır. Kurumumuzda, her hafta ÇARŞAMBA günü Deniz Çevresel Farkındalık Eğitimi açılacaktır.

Eğitim görecek personel : Gemi adamları ( Kaptan, Baş Mühendis ve Zabitler) , Denizcilik Firmalarında çalışan Enspekör & Müdürler