Yat Kaptanı (149 GT) Eğitimi

Yat Kaptanlığı 149 GT yeterlik belgesi, 150 GT'den daha küçük ticari yatların sevk ve idaresi için kaptanlık yetkisi verir. Bu belgeye sahip kişiler ticari ve özel yatlarda kaptanlık yapabilirler. Kursumuzda seyir, meteoroloji, gemicilik, temel deniz emniyeti, tekne motorları gibi dersler verilmekte ayrıca tekne üzerinde yelken ve motorla manevra ve seyir uygulaması yaptırılmaktadır.

Kursa kimler Katılabilir?

18 yaşını bitirmiş, lise mezunu ve sağlık durumu yat kaptanı olmaya elverişli herkes kursumuza katılabilir. Kursumuzun tamamlanmasına müteakip, daha önce hiç deniz hizmeti olmayan kişiler, 3 ay süreli yat kaptanlığı stajlarını 15 metreden büyük ticari yatlarda, yolcu motorlarında veya gezenti-tenezzüh teknelerinde stajyer olarak tamamlamanız gereklidir.
En az 3 yıl güverte sınıfı gemi adamı olarak hizmeti bulunanlar kursumuzu tamamlamalarına müteakip staj gerekmeksizin yat kaptanlığı sınavına girebilirler.

Yat Kaptanları için gerekli olan STCW Temel Denizcilik Sertifikaları, kursumuzun süresi ve olanakları içinde karşılanmaktadır.
Kursun süresi nedir?

Kursumuz hafta içi her akşam 17.40 - 20.00 saatleri arasında düzenlenmekte ve toplam 10 hafta sürelidir. 

VEYA

Hafta içleri tam gün 09.00-15.00 saatleri arasında düzenlenmekte ve toplam 5 hafta sürelidir.


ONLINE BAŞVUR